S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Potvrzením súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

Posielame:
Platobné metódy:
Sme spoľahlivá firma!


10x prečo nakupovať u nás?


1. Naše autodiely patria medzi najlacnejšie na internete..


2.
Cez 20 000 autodilelov Škoda


3.
Cez 9 000 náradia, prípravkov a vybavenie dielne


4.
Tisíce autodoplnkov i ťažných zariadení


5. Tovary originálne, ale aj lacnejšie druhovýroby


6.
ZADARMO výmena tovaru za iný (aj lacnejšie)!


7.
Možnosť vrátenia tovaru do 60-tich dní!


8.
Zasielame k vám domov aj na predajne.


9.
Reklamácie? Pri zreteľnej chybe materiálu IHNEĎ zasielame nový tovar!


10.
Poradíme Vám!

Nesnažíme sa len predať diel, ktorý Vám potom k ničomu nebude, poradíme Vám cez telefón alebo email, ktorý diel bude pasovať na Vaše auto (aj cez VIN kód) a ponúkneme Vám mnohokrát viac variantov značiek - cien!Sortiment v ponuce:

kliknutím na značku zobrazíte info o značke


a dalšie

KONTAKTY

Autonar czech s.r.o.
IČ: 08955417, DIČ: CZ08955417
napíšte nám
info@autodiely-na-skodu.sk

TOVAR V AKCII

cena 38,1 EUR (972,0 CZK)
skladom
cena 11,1 EUR (283,1 CZK)
skladom
cena 86,2 EUR (2 197,0 CZK)
skladom

NOVINKY

arr3Nový eshop (01/2020)Predstavujeme nový eshop: - tisíce nových autodielov i kategorií - 9 800 nového náradia,... arr3Autodíly na zahraniční vozy! (08/2014)Rozšiřujeme sortiment! Vzhledem k tomu, že se soustředíme především na vozy Škoda, není v našich... arr3Repasovaná turbodmychadla! (07/2011)Jsme schopni dodat zrepasované turbodmychadlo nejen na vozy škoda! Cena 323 Eur! Repasovaná...

Najpredávanejši

cena 2,7 EUR (67,6 CZK)
skladom
cena 83,7 EUR (2 134,8 CZK)
skladom

Úvod » Turbodúchadlá » Vyvažovací hrídele

Vyvažovací hřídele - repas

Repasované vyvažovací hrídele olejového čerpadla.


EUR
EUR
Výrobca:
Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie
běžná cena v CZK 6 200,0 EUR

cena 189,6 EUR (4 834,8 CZK)

skladom
doprava zdarma

Základní informace k čemu slouží vyvažovací hrídel

Dve vyvažovací hrídele najdete umísteny v olejovém čerpadle. Olejové čerpadlo na aute pak spolu s vyvažovacím modulem naleznete pod motorom auta, v olejové vani. Tady je olejové čerpadlo poháneno ozubeným soukolím z klikové hrídele, nebo v druhém prípade reťazom. Funkce olejových čerpadel je vždy stejné, liší se len zpusobem, kterým jsou poháneny.

Vyvažovací hrídele v olejovém čerpadle pak mají za úkol tlumit rázy motora a jedna z techto hrídelí má také funkci pohonu pre olejové čerpadlo. Je v ní vyfrézován otvor, ve kterém je uložen imbusový skrutka.

 

Závady vyvažovací hrídele

Jelikož se tato závada týká také vozu Škoda Superb, rozhodli jsme se napsat článek pre naše zákazníky.

Častou závadou u vyvažovací hrídele bývá opotrebení hran u imbusového skrutky. Tato závada vzniká kvuli nekvalitnímu materiálu, který výrobci používají a vetšinou po najetí 150 – 250 tisíc kilometru (u každého vozidla je to individuální).

Následkem vzniku této závady ztrácí olejové čerpadlo trvalý pohon pri nastartovaném motora a dojde k prerušení tlakového mazání po motora auta.

Pokud se vám tedy rozsvítí červená kontrolka olejničky na palubové desce, nebo začne poblikávat, rozhodne ji neignorujte a vypnete motor vozidla. V druhém prípade si cca po 1 minute bez tlakové mazání koledujete o zadrení turbodúchadlá a poškodíte tak celý motor. U klikové a váčkové hrídele pak k pridrení dojde behem 5 – 10 minut.

Dojde-li na vašem automobilu k protočení imbusového skrutky, je lepší rešit opravu radikálneji, než koupí nového skrutky, který je bežne k dostání u výrobcu aut za nízkou cenu. skrutka je totiž z mekkého materiálu a často je poškozeno i uloženie ve vyvažovací hrídeli. Po najetí  1000 – 5000 km pak hrozí opetovné pretočení skrutky.

 

Opravy závad - repas

Není nutností ihned vymenit celý modul vyvažovací hrídele, či olejového čerpadla. Závadu si mužete nechat opravit i v kvalitních servisech. Náš dodavatel doporučuje opravu závady tak, že se diera v hrídeli nechá zvetšit ze 6mm na 10mm. Oprava prebíhá na CNC, za použití tech nejkvalitnejších ocelových materiálu a je rízena prístroji, které jsou presné na setiny milimetru. Na konci opravy dojde ješte k zakalení, což zajistí požadovaňou tvrdost.

Do správne opravené hrídele je pak umísten nový imbusový skrutka – je vyvážen a uložen prímo ve stredu hrídele.

Metoda opravy našeho dodavatele je bez použití svarování, či lepení. Nedochází tak k uvolnení, či vyhrátí materiálu. Takto správne prevedená oprava hrídele a olejového čerpadla je nezbytná pre chod celého motora – automobilu.

 

Seznam vozidel a ďalšie informace ve článku zde