S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Potvrzením súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

Posielame:




Platobné metódy:




Sme spoľahlivá firma!


10x prečo nakupovať u nás?


1. Naše autodiely patria medzi najlacnejšie na internete..


2.
Cez 20 000 autodilelov Škoda


3.
Cez 9 000 náradia, prípravkov a vybavenie dielne


4.
Tisíce autodoplnkov i ťažných zariadení


5. Tovary originálne, ale aj lacnejšie druhovýroby


6.
ZADARMO výmena tovaru za iný (aj lacnejšie)!


7.
Možnosť vrátenia tovaru do 60-tich dní!


8.
Zasielame k vám domov aj na predajne.


9.
Reklamácie? Pri zreteľnej chybe materiálu IHNEĎ zasielame nový tovar!


10.
Poradíme Vám!

Nesnažíme sa len predať diel, ktorý Vám potom k ničomu nebude, poradíme Vám cez telefón alebo email, ktorý diel bude pasovať na Vaše auto (aj cez VIN kód) a ponúkneme Vám mnohokrát viac variantov značiek - cien!



Sortiment v ponuce:

kliknutím na značku zobrazíte info o značke


a dalšie

KONTAKTY

Autonar czech s.r.o.
IČ: 08955417, DIČ: CZ08955417
napíšte nám
info@autodiely-na-skodu.sk

TOVAR V AKCII

cena 15,0 EUR (382,5 CZK)
skladom
cena 126,7 EUR (3 229,7 CZK)
skladom
cena 250,5 EUR (6 388,8 CZK)
nie je skladom (na objednávku)

NOVINKY

arr3Nový eshop (01/2020)Predstavujeme nový eshop: - tisíce nových autodielov i kategorií - 9 800 nového náradia,... arr3Autodíly na zahraniční vozy! (08/2014)Rozšiřujeme sortiment! Vzhledem k tomu, že se soustředíme především na vozy Škoda, není v našich... arr3Repasovaná turbodmychadla! (07/2011)Jsme schopni dodat zrepasované turbodmychadlo nejen na vozy škoda! Cena 323 Eur! Repasovaná...

Najpredávanejši

cena 6,0 EUR (153,0 CZK)
skladom
cena 2,0 EUR (51,0 CZK)
skladom
cena 66,0 EUR (1 683,0 CZK)
skladom

Úvod » Turbodúchadlá » Vyvažovací hrídele

Vyvažovací hřídele - repas

Repasované vyvažovací hrídele olejového čerpadla.


EUR
EUR
Výrobca:
Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie
běžná cena v CZK 6 200,0 EUR

cena 189,6 EUR (4 834,8 CZK)

skladom
doprava zdarma

Základní informace k čemu slouží vyvažovací hrídel

Dve vyvažovací hrídele najdete umísteny v olejovém čerpadle. Olejové čerpadlo na aute pak spolu s vyvažovacím modulem naleznete pod motorom auta, v olejové vani. Tady je olejové čerpadlo poháneno ozubeným soukolím z klikové hrídele, nebo v druhém prípade reťazom. Funkce olejových čerpadel je vždy stejné, liší se len zpusobem, kterým jsou poháneny.

Vyvažovací hrídele v olejovém čerpadle pak mají za úkol tlumit rázy motora a jedna z techto hrídelí má také funkci pohonu pre olejové čerpadlo. Je v ní vyfrézován otvor, ve kterém je uložen imbusový skrutka.

 

Závady vyvažovací hrídele

Jelikož se tato závada týká také vozu Škoda Superb, rozhodli jsme se napsat článek pre naše zákazníky.

Častou závadou u vyvažovací hrídele bývá opotrebení hran u imbusového skrutky. Tato závada vzniká kvuli nekvalitnímu materiálu, který výrobci používají a vetšinou po najetí 150 – 250 tisíc kilometru (u každého vozidla je to individuální).

Následkem vzniku této závady ztrácí olejové čerpadlo trvalý pohon pri nastartovaném motora a dojde k prerušení tlakového mazání po motora auta.

Pokud se vám tedy rozsvítí červená kontrolka olejničky na palubové desce, nebo začne poblikávat, rozhodne ji neignorujte a vypnete motor vozidla. V druhém prípade si cca po 1 minute bez tlakové mazání koledujete o zadrení turbodúchadlá a poškodíte tak celý motor. U klikové a váčkové hrídele pak k pridrení dojde behem 5 – 10 minut.

Dojde-li na vašem automobilu k protočení imbusového skrutky, je lepší rešit opravu radikálneji, než koupí nového skrutky, který je bežne k dostání u výrobcu aut za nízkou cenu. skrutka je totiž z mekkého materiálu a často je poškozeno i uloženie ve vyvažovací hrídeli. Po najetí  1000 – 5000 km pak hrozí opetovné pretočení skrutky.

 

Opravy závad - repas

Není nutností ihned vymenit celý modul vyvažovací hrídele, či olejového čerpadla. Závadu si mužete nechat opravit i v kvalitních servisech. Náš dodavatel doporučuje opravu závady tak, že se diera v hrídeli nechá zvetšit ze 6mm na 10mm. Oprava prebíhá na CNC, za použití tech nejkvalitnejších ocelových materiálu a je rízena prístroji, které jsou presné na setiny milimetru. Na konci opravy dojde ješte k zakalení, což zajistí požadovaňou tvrdost.

Do správne opravené hrídele je pak umísten nový imbusový skrutka – je vyvážen a uložen prímo ve stredu hrídele.

Metoda opravy našeho dodavatele je bez použití svarování, či lepení. Nedochází tak k uvolnení, či vyhrátí materiálu. Takto správne prevedená oprava hrídele a olejového čerpadla je nezbytná pre chod celého motora – automobilu.

 

Seznam vozidel a ďalšie informace ve článku zde